Work Service chce więcej z IPO

[MZAT]
opublikowano: 05-03-2012, 00:00

150 mln zł chcą zebrać od inwestorów doradcy personalni. Duży pakiet ma objąć IDMSA.

Z 6 do 7,5 zł podniósł cenę maksymalną akcji Work Service, szykujący się do debiutu na GPW lider polskiego rynku HR. Oznacza to, że spółka zamierza zdobyć nawet 150 mln zł, 25 proc. więcej, niż chciała pod koniec 2011 r., gdy po raz pierwszy przymierzała się do IPO. Na parkiecie ma się pojawić już w kwietniu.

— Przy poprzedniej wycenie braliśmy poprawkę na negatywne nastawienie inwestorów i słabe perspektywy wzrostu. Teraz rynki są spokojniejsze, a wartość naszej firmy wzrosła, dlatego podnieśliśmy cenę maksymalną — mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Ponadto do objęcia nawet 5 mln akcji, czyli jednej czwartej emisji, po cenie 6 zł za akcję zobowiązał się IDMSA. Dzięki temu Work Service będzie miał pieniądze na przejęcie spółki IT Kontrakt, nawet jeśli oferta nie pójdzie zgodnie z planem.

— 51 mln zł wydamy na przejęcie 75 proc. udziałów w IT Kontrakt, zajmującym się leasingiem informatyków i programistów. Chcemy też przejąć za około 50 mln zł kolejną spółkę z sektora usług personalnych — zapowiada Dariusz Rochman, wiceprezes Work Service.

W orbicie zainteresowań są firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Jeśli transakcja się nie uda, 50 mln zł pójdzie na wcześniejszy wykup obligacji, wyemitowanych na początku roku. Pozostałe pieniądze z emisji mają pomóc w budowie sieci franczyzowej i centrum outsourcingu.

— Utrzymamy dwucyfrową dynamikę zwyżek. Będziemy rozwijać się szybciej niż rynek przez najbliższych kilka, może nawet kilkanaście lat — mówi Tomasz Hanczarek.

Zapisy na akcje rozpoczną się 22 marca. W 2011 r. spółka miała 630 mln zł przychodów i 23 mln zł zysku netto. W tym roku liczy na 815 mln zł i 35,8 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MZAT]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu