Work Service na finiszu sprzedaży Exact Systems

opublikowano: 30-10-2018, 07:47

Spełnił się kolejny warunek zawieszający zawarcie umowy sprzedaży spółki Exact Systems przez Work Service. Spółka oczekuje finalizacji transakcji do 31 października.

Spełniony wczoraj warunek dotyczy zawarcia pomiędzy Work Service SPV Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Work Service Investments Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu oraz Fiege Logistik Stiftung & Co. KG z siedzibą w Greven umowy nabycia i przeniesienia 26-procentowego udziału w spółce Work Service GmbH & Co. KG. W wyniku wykonania przedmiotowej umowy, Work Service SPV Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu nabędzie od Fiege Logistik Stiftung & Co. KG z siedzibą w Greven 26 proc. udziału w spółce Work Service GmbH & Co. KG i Work Service SPV Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu będzie posiadać 100 proc. udziału w zyskach i stratach Work Service GmbH & Co. KG.

Maciej Witucki, prezes Work Service
Zobacz więcej

Maciej Witucki, prezes Work Service ARC

Wcześniej spełniono już kilka innych warunków zawieszających (m.in. uzyskano zgodę prezesa UOKiK), ale transakcja wciąż nie jest sfinalizowana. Zawarcia przyrzeczonej umowy strony spodziewają się do 31 października 2018 r.

Work Service sprzedaje spółkę na rzecz Remango Investments Sp. z o.o.m spółką celową, w której udziały posiadają menedzęrowie Exact System - Paweł Gos i Lesław Walaszczyk oraz fundusz współzarządzany przez CVI Dom Maklerski.

W poniedziałek 29 października kurs Work Service'u wzrósł na GPW o 19 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu