Work Service porozumiał się z obligatariuszami

opublikowano: 07-12-2018, 09:00

Work Service porozumiał się z wszystkimi obligatariuszami instytucjonalnymi, posiadającymi obligacje serii T, W i Y, w sprawie restrukturyzacji zadłużenia.

"Pod warunkiem spełnienia warunków zawieszających Porozumienie, strony porozumienia zobowiązały się do podpisania we właściwej formie szeregu dokumentów finalizujących proces restrukturyzacji lub refinansowania Obligacji, w tym m.in. (i) umowę zmieniającą warunki emisji obligacji serii W, (ii) propozycje nabycia obligacji serii X, serii Z oraz serii SHB, (iii) oświadczeń o przyjęciu propozycji nabycia obligacji serii X oraz serii Z oraz (iv) dokumenty zabezpieczeń" - podano w komunikacie.

Maciej Witucki, prezes Work Service
Zobacz więcej

Maciej Witucki, prezes Work Service Fot. ARC

Warunki zawieszające to: pozyskanie przez Work Service 7 mln zł z nowej emisji obligacji serii SHB, wykup części obligacji serii Y o wartości co najmniej 7 mln zł oraz spłata narosłych odsetek od obligacji. 

Porozumienie ma doprowadzić także do refinansowania całości obligacji serii T o wartości 12,85 mln zł obligacjami serii X, zmiany warunków obligacji serii W o wartości 20 mln zł, wykupu częsci obligacji serii Y w kwocie co najmniej 7 mln zł (na to pieniądze będą z emisji SHB)  oraz refinansowania nie więcej niż 4 mln zł obligacji serii Y obligacjami serii Z i SHB. 

W konsekwencji dojdzie do całkowitego rozliczenia i wykreślenia obligacji serii T oraz serii Y z ewidencji. Dzień wykupu obligacji serii SHB, serii W, serii X oraz serii Z został określony na 29 maja 2020 r.;

Do tego czasu spółka nie będzie zobowiązana do jakiejkolwiek harmonogramowej spłaty obligacji serii SHB, W, X i Z. 

Oprocentowanie serii SHB będzie stałe i wyniesie 5 proc. (płatne cokwartalnie), natomiast serii W, X i Z będzie zmienne, oparte o stopę WIBOR 3M płatny cokwartalnie, marżę w wysokości 100 bps w skali roku płatną w całości w dacie wykupu; dodatkowo obligatariuszom tych obligacji będzie przysługiwała dodatkowa premia w wysokości 287 bps w skali roku.

Z warunków serii W zostaną usunięte wskaźniki. Nie będzie ich też w seriach SHB, X i Z.

"Zamiarem Zarządu Emitenta jest zakończenie tego procesu do 10 grudnia 2018 r. Zarząd Emitenta zastrzega jednak, że nie ma pewności czy m.in. otrzyma wymagane oświadczenia faktorów dot. limitów faktoringowych, o których Emitent informował w raporcie bieżącym nr 86/2018 lub czy pozyska 7.000.000 PLN nowych środków tytułem emisji obligacji serii SHB. O efektach prowadzonych rozmów i ustaleń Emitent będzie informował w odrębnych raportach bieżących" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu