WOŚP: Ludzie chętnie pomagają

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-01-2006, 13:15

Coraz więcej pieniędzy wpada do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja Jurka Owsiaka została zorganizowana już po raz czternasty. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Coraz więcej pieniędzy wpada do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku akcja Jurka Owsiaka została zorganizowana już po raz czternasty. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Polacy chętnie wspierają Wielką Orkiestrę. Niektórzy mówią, że co roku przyłączają się do tej akcji, bo żal jest im chorych dzieci i tylko w ten sposób mogą im pomóc.

Jedna z warszawianek twierdzi, ze dziś nie wypada pokazywać się bez czerwonego orkiestrowego serduszka.O bezpieczeństwo wolontariuszy dbają policjanci i strażnicy miejscy. Na ulicach i w środkach komunikacji miejskiej jest więcej patroli niż zwykle.

Wolontariusze mówią, że kwestowanie odbywa się spokojnie, nikt im nie przeszkadza i nie próbuje ich zaczepiać.Na kontach fundacji jest już 68 tysięcy złotych z licytacji kart i medali oraz 280 tysięcy złotych z aukcji internetowych.Finał trwa we wszystkich miastach całej Polski. Zbiórki zakończyły się natomiast w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane