Wpadł bankomatowy złodziej

PAP
02-03-2009, 17:20

Ponad 700 tys. zł z bankowych kont mógł ukraść 36-letni obywatel Bułgarii Krasen P., zatrzymany przez stołeczną policję. Montował on urządzenia do kopiowania kart płatniczych na bankomatach w  Warszawie.

Mężczyznę aresztowano. Grozi mu od pięciu do 25 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji, zatrzymany mężczyzna zamontował co najmniej sześć nakładek na warszawskich bankomatach. Pieniądze skradzione dzięki danym skopiowanym z kart płatniczych wypłacane były w Bułgarii.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy Krasen P. nie zamontował więcej urządzeń skanujących dane na bankomatach.

Policja ujawniła, iż jedno z urządzeń zamontowanych na bankomacie dostrzegł w piątek pracownik banku z warszawskiego placu Trzech Krzyży. "Na miejscu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który nerwowo obserwował bankomat; został on zatrzymany" - podała KSP. Policjanci zabezpieczyli m.in. zegarek wart 70 tys. zł, który posiadał zatrzymany.

W końcu lutego w Krakowie policjanci zatrzymali natomiast dwóch obywateli Rumunii, kiedy z bankomatu w ścisłym centrum miasta demontowali urządzenie służące do kopiowania danych z kart. W styczniu w Krakowie pod takim samym zarzutem policja zatrzymała dwóch obywateli Bułgarii. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wpadł bankomatowy złodziej