Wrigley zamierza podwoić produkcję

Marlena Kaczmarek
19-04-2000, 00:00

Wrigley zamierza podwoić produkcję

Trwa rozbudowa fabryki Wrigley w Poznaniu. Koszt inwestycji wyniesie około 30 mln USD (120 mln zł). Realizację inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał tego roku. Rozbudowa fabryki umożliwi w przyszłości wzrost produkcji gum do żucia o 100 proc.

Wrigley do Polski zawitał w 1992 roku jako firma dystrybucyjno-handlowa. W 1996 roku kosztem 45 mln USD (około 180 mln zł) uruchomiono produkcję gum w nowo otwartej fabryce w Poznaniu. Obecnie jest ona największym eksporterem gumy do żucia w Europie Środkowej i Wschodniej. Obsługuje rynki w Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii oraz na Węgrzech, Ukrainie i Chorwacji. Wrigley w Poznaniu zatrudnia ponad 340 osób.

W 1998 roku wartość sprzedaży poznańskiej firmy sięgnęła 324,9 mln zł. Krajowi odbiorcy wykupili 16,7 mln boxów gumy do żucia, a zagraniczni — 19,5 mln. MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wrigley zamierza podwoić produkcję