Wrócił do pracy na jeden dzień dla 100 tys. EUR emerytury

opublikowano: 13-03-2014, 10:31

Były premier Francji Dominique de Villepin wrócił do pracy w dyplomacji na jeden dzień aby uzyskać kwalifikację do pakietu emerytalnego wartości 100 tys. EUR, poinformowały media.

60-letni De Villepin był francuskim dyplomatą 10 lat temu. Obecny, socjalistyczny rząd, zgodził się, aby we wrześniu ubiegłego roku na jeden dzień wrócił do pracy w resorcie spraw zagranicznych w celu uzyskania uprawnień do pokaźnego pakietu emerytalnego. Media podkreślają, że choć działania nie były nielegalne, to budzą dwuznaczne uczucia. Po wycofaniu się z polityki w 2012 roku, de Villepin prowadzi swoją międzynarodową firmę konsultingową, która zarobiła w ubiegłym roku prawie 1,7 mln EUR. W 2012  roku, kiedy de Villepin startował w wyborach prezydenckich, magazyn L’Express wyceniał jego osobisty majątek na 4 mln EUR.

Dominique de Villepin, fot. Bloomberg
Dominique de Villepin, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.fr

Polecane