Wrocław będzie miał multipleks

Justyna Wróbel
opublikowano: 29-11-2001, 00:00

Operator kin Centrum Filmowe Helios uruchomi w styczniu w centrum Wrocławia multipleks z ponad 2,3 tys. miejsc. Jest to nietypowa inwestycja dla spółki, która z założenia nie wynajmuje, lecz buduje własne kina w mniejszych miastach. Helios wynajął multipleks w samym centrum Wrocławia od dewelopera — Grupy Inwestycyjnej Wratislavia.

— We Wrocławiu nie ma multipleksu zlokalizowanego w samym centrum miasta — twierdzi Tomasz Jagiełło, prezes Heliosa.

We Wrocławiu działa multipleks Ster Century w Centrum Handlowym Korona z 2 tys. miejsc. Inny operator — Odra Film — zarządza czterema tradycyjnymi kinami, które mogą pomieścić 1,8 tys. kinomanów. Dodając projekt Heliosa około 650 tys. mieszkańców Wrocławia będzie mieć do dyspozycji około 6 tys. miejsc w kinach. To nie jest mało, a wejście Heliosa zmieni diametralnie rozkład sił na wrocławskim rynku kin.

— Helios będzie dla nas silną konkurencją. Lokalizacja tego kina jest bardzo dobra. Będziemy musieli podzielić się z nim rynkiem we Wrocławiu — mówi Robert Wachnik, dyrektor generalny Ster Century Cinemas.

Helios, działający na rynku od 1992 r., zarządza dziś siedmioma kinami, a jego średnie przychody ze sprzedaży z ostatnich trzech lat oscylują wokół 20 mln zł. Operator chce wybudować w sumie15 multipleksów do końca 2003 r. Całość inwestycji pochłonie 45 mln EUR, a częściowo sfinansuje je inwestor finansowy — fundusz Nova Polonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Wróbel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu