Wrocławska spółka już zrobiła pierwszy gest

Mariusz Zielke
03-10-2003, 00:00

JTT odda Optimusowi wygrane w resorcie edukacji kontrakty za 12 mln zł. Czy to przypadek?

Pierwsze efekty rozmów o przejęciu JTT przez Optimusa już są. Nowosądecka firma przejmie kontrakty JTT, które ta spółka wygrała w resorcie edukacji. Chodzi o dwa przetargi na dostawę komputerów dla szkół wartości 12 mln zł.

— W związku z działaniami fiskusa nie jesteśmy w stanie zrealizować tych kontraktów, dlatego chcemy je przekazać Optimusowi — powiedziano nam w JTT.

Optimus musi się tylko dogadać z Prokomem i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, integratorami dostarczającymi sprzęt szkołom, których dostawcą miało być JTT. Rozmowy trwają, ale — według nieoficjalnych informacji — mają zakończyć się do końca tygodnia.

W ten sposób Optimus wraca po dwóch latach do szkół. Nowosądecka spółka startowała w przetargach, miała nawet najlepsze ceny w dwóch z nich. Jednak wskutek protestów konkurentów jej oferty zostały odrzucone. Nie pomogło zwycięstwo w Urzędzie Zamówień Publicznych, gdyż decyzję arbitrów zmienił sąd. Spółka nie kryła rozczarowania, postanowiła jednak nie protestować dalej.

— Przetargi były mocno opóźnione. Gdybyśmy ciągnęli protesty, dzieci w ogóle nie dostałyby komputerów — tłumaczyła Małgorzata Walczak, członek zarządu Optimusa.

W sumie na sprzęt resort edukacji wyda 25 mln zł. Pozostałe dwa kontrakty zrealizuje Comarch, a sprzęt dostarczy NTT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wrocławska spółka już zrobiła pierwszy gest