WSJ: ekspozycja Credit Suisse na Archegos przekraczała 20 mld USD

opublikowano: 22-04-2021, 08:01

The Wall Street Journal napisał, że ekspozycja szwajcarskiego Credit Suisse Group na inwestycje związane z upadłym amerykańskim funduszem Archegos Capital Management przekraczała 20 mld USD, informuje Reuters.

WSJ twierdzi, powołując się na anonimowe źródła, że szwajcarski bank miał problem w szacowaniem ekspozycji na inwestycje Archegos przed tym jak fundusz został nagle zmuszony wezwaniem do uzupełnienia zabezpieczenia na rachunku inwestycyjnym do gwałtownej likwidacji pozycji.

Duże straty poniesione na Archegos w marcu, a także wcześniejsza wpadka związana z upadkiem brytyjskiego Greensill Capital spowodowały zmianę we władzach Credit Suisse. Odszedł szef inwestycji i szefowa ds. oceny ryzyka. Credit Suisse informował, że tylko straty spowodowane przez upadek Archegos obciążą jego wynik w pierwszym kwartale kwotą 4,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane