Wskaźniki giełd w USA nie chcą rosnąć

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-09-2001, 15:56

Na giełdach w USA gracze nadal pozostają w złych nastrojach. Koniunktury nie zdołał ożywić Microsoft, który w środę po zakończeniu sesji podtrzymał prognozy finansowe na ten rok. Rynek obawia się, że ostrzeżenie o spadku sprzedaży w III kwartale opublikuje dzisiaj Intel. Indeksom nie pomogła także wiadomość o mniejszym od oczekiwanego spadku liczby nowych bezrobotnych w ubiegłym tygodniu.

Mimo podtrzymania prognoz, zniżkuje kurs Microsoftu. Spadek popytu omija Wal-Mart, największą sieć handlową świata. Firma zdołała solidnie zwiększyć sprzedaż w sierpniu, dzięki czemu jej kurs jest na lekkim plusie.

Wycena Intela przed telekonferencją spada. Rynek jednak już pogodził się ze słabszą sprzedażą spółki. Lipcowe dane w USA pokazały bowiem dramatyczne skurczenie rynku chipów.

Ustabilizował się kurs Hewlett-Packard i Compaq, które po ujawnieniu planów fuzji spadły do najniższych poziomów od 5 lat.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wskaźniki giełd w USA nie chcą rosnąć