Współtwórca Ethereum kupił spółkę eksploatacji asteroid

opublikowano: 05-11-2018, 09:21

ConsenSys przejał Planetary Resources, spółkę która chce eksploatować złoża znajdujące się w asteroidach, donosi Endgadget.

ConsenSys to spółka blockchainowa, której założycielem jest Joe Lubin, współtwórca Ethereum. Wartości przejęcia Planetary Resources nie ujawniono.

Zobacz więcej

youtube.com

Brian Israel, który zajmuje się w Planetary Resources kwestiami prawnymi podkreśla, że bazujące na blockchainie smart kontrakty to „naturalne rozwiązanie” dla działalności komercyjnej w kosmosie. Zwrócił uwagę, że nie ma tam podziałów terytorialnych, dlatego „smart contract” to idealny sposób na koordynowanie i realizację transakcji dla podmiotów z różnych krajów działających w przestrzeni pozaziemskiej.

Endgadget zwraca uwagę, że transakcja może być przynajmniej częściowo wymuszona problemami Planetary Resources, który niedawno zwalniał pracowników z powodu braku pozyskania oczekiwanego finansowania w kolejnej rundzie. Przejęcie przez ConsenSys to koło ratunkowe dla spółki, która zapowiadała rozpoczęcie misji poszukiwawczych w 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Endgadget

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu