Współzałożyciel Facebooka wszedł w indyjski startup

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-12-2017, 08:39
aktualizacja: 07-12-2017, 08:40

Współzałożyciel Facebooka, Eduardo Saverin, zdecydował się wziąć udział w wycenianej na 40 mln USD inwestycji w firmę Mswipe Technologies. To jego pierwsza tego typu inwestycja na rynku startupów w Indiach, donosi Bloomberg.

Należąca do Saverina firma B Capital Group i DSG Consumer Partners prowadzą obecnie rundę finansowania, obejmującą również UC-RNT Fund (miliardera Ratana Tata), Matrix Partners India i Falcon Edge Capital. Saverin dołączy do zarząd Mswipe i będzie współpracował z jej władzami przy ekspansji.

Eduardo Saverin
Zobacz więcej

Eduardo Saverin fot. Bloomberg

Urodzony w Brazylii miliarder ponownie ujawnił się jako przedsiębiorca venture capital od czasu przeprowadzki do Singapuru w 2009 r. Wcześniej zwracał na siebie uwagę głównie za przyczyną sporów z Markiem Zuckerbergiem, i swoim zrzeczeniem się obywatelstwa amerykańskiego, które zostało skrytykowane jako próba unikania płacenia podatków.

Saverin Inwestuje osobiście i poprzez B Capital Group, światową firmę VC, którą współtworzył. Koncentruje się na technologiach finansowych, opiece zdrowotnej, logistyce przemysłowej i technologiach konsumenckich. 

Według danych Bloomberg Billionaires Index, wartość majątku netto przedsiębiorcy wynosi około 9,5 mld USD.

Platforma Mswipe umożliwia handlowcom akceptowanie płatności cyfrowych takich jak UPI, Google Tez, PhonePe, Bharat QR i BHIM, a także płatności kartą kredytową. Jest największym niezależnym indyjskim dostawcą usług handlowych i dostawcą sieci punktów sprzedaży z 280 tys. terminali w 650 miastach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu