Wśród giełdowych średniaków chemia zrobiła furorę

Kamil Zatoński
opublikowano: 20-08-2008, 00:00

Drugi kwartał z kolei najjaśniej świeciły nawozowe gwiazdy, czyli Police i Puławy. Sporą dynamikę zysków zanotował też inny przedstawiciel branży chemicznej — Synthos. Od tej trójki odstawał tylko Ciech, któremu coraz mocniej doskwierają koszty obsługi wysokiego zadłużenia.

Wśród bankowych średniaków pozytywnie odebrano osiągnięcia ING BSK i Millennium, słabo radziły sobie natomiast Kredyt Bank, Handlowy i Bank BPH. Kiepska forma eksporterów nie jest niespodzianką (Grajewo i Kęty). Rozczarowaniem są na pewno niezbyt przekonujące wyniki LPP i Amrestu, a także spora strata Ruchu. W branży detalicznej powrót do dobrej formy sygnalizowało jedynie CCC. Warto docenić solidne zyski Stalexportu. Na ścieżkę wzrostu wracają Budimex i Mostostal Zabrze — spółki, które do niedawna były outsiderami branży budowlanej. Imponujący (ale nie do powtórzenia w kolejnych kwartałach) okazał się zarobek Dom Development. Bardzo dobrze przyjęto również wyniki LC Corp., choć i tu na kolejne zyski trzeba będzie dłużej poczekać. Całkowitą klapą okazały się wyniki Sanwilu, któremu spadła sprzedaż i po raz pierwszy od dawna kwartał zakończył się stratą.

Niespodzianki

Puławy, Police, Synthos

Rozczarowania

LPP, Ruch, Sanwil

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu