Wszechstronni specjaliści od szkła

opublikowano: 29-11-2022, 14:21
aktualizacja: 16-12-2022, 15:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy BK Glass, umożliwia obróbkę 1,8 mln m kw. szkła w skali roku. Spółka obsługuje klientów z branży meblowej, szklarskiej, fotowoltaicznej a także producentów sprzętu AGD.

2.Miejsce województwo podkarpackie – BK GLASS

Atut różnorodności:Na tle konkurencji BK Glass wyróżnia wszechstronność. Firma produkuje zróżnicowany asortyment - m.in. szkło meblowe, szklarniowe, szkło wykorzystywane do produkcji sprzętu AGD czy szklane elementy wyposażenia łazienek.
Atut różnorodności:Na tle konkurencji BK Glass wyróżnia wszechstronność. Firma produkuje zróżnicowany asortyment - m.in. szkło meblowe, szklarniowe, szkło wykorzystywane do produkcji sprzętu AGD czy szklane elementy wyposażenia łazienek.

Tarnobrzeska spółka BK Glass od 2011 r. zajmuje się profesjonalną obróbką i szkła i jego dystrybucją. Od początku działalności priorytetem dla firmy jest wyposażanie parku maszynowego w najlepszy sprzęt od renomowanych dostawców. Spółka może pochwalić się w pełni zautomatyzowaną linią do rozkroju szkła oraz nowoczesną linią do aplikacji folii ochronnej oraz bezpiecznej. BK Glass jest także jedną z nielicznych firm w Polsce produkujących szkło hydrofobowe ze specjalną hydrofilowa powłoką o bardzo dobrej przezierności i zmywalności. Spółka ma dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 5 tys. mkw. i zatrudnia 50 pracowników.

Według filozofii BK Glass, największym wrogiem na drodze ekspansji firmy jest jej stagnacja, dlatego tak wiele uwagi poświęca rozwojowi parku maszynowego oraz wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiających i przyśpieszających realizację zamówień.

Strategia biznesowa spółki skupia się przede wszystkim na ciągłym zwiększaniu konkurencyjności na tle innych przedsiębiorstw działających w tej samej branży.

- Mam tu na myśli nie tylko wspomnianą wcześniej rozbudowę parku maszynowego czy zwiększanie przestrzeni produkcyjnej, lecz także działania takie jak współpraca z wiodącymi na rynku producentami maszyn czy dbanie o najwyższą jakość zarówno oferowanych przez nas produktów jak i świadczonych usług – wyjaśnia Dariusz Czop, prezes BK Glass.

Pandemia Covid-19 jak i wojna w Ukrainie mocno wpłynęły na funkcjonowanie wszystkich przedsiębiorstw – zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Skutki zawirowań odczuwa także podkarpacka Gazela Biznesu. Ciągle rosnące koszty energii elektrycznej oraz ropy naftowej przedkładają się także na ceny surowca co wymusza na BK Glass ciągłe pertraktacje cenowe zarówno z dostawcami surowca jak i odbiorcami produkowanych przez spółkę produktów. Trwający kryzys pokazał jak duże znaczenie dla funkcjonowania biznesu mają stali, lojalni klienci oraz jak ważną rolę odgrywa dalszy rozwój firmy i szukanie nowych rynków zbytu. Czym BK Glass zaskarbia sobie przywiązanie klientów?

Myślę, że naszą mocną stroną jest profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta. Zawsze staramy się sprostać wymaganiom klientów i poświęcamy bardzo dużo uwagi temu, aby obsługa wszystkich zamówień przebiegała sprawnie. Nie ważne czy mamy do czynienia z dużą międzynarodową firmą czy lokalnym przedsiębiorcą – wszystkich naszych kontrahentów traktujemy tak samo

Dariusz Czop, prezes BK Glass

Rozwój, ekspansja, automatyzacja - te trzy cele wyznaczają kierunek przyszłych działań firmy. BK Glass planuje dalszą rozbudowę i tworzenie nowych hal produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu będzie w stanie rozszerzyć swoją ofertę produktową. Spółka dąży do tego, aby być rozpoznawalną zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, dlatego koncentruje uwagę na pozyskiwaniu nowych klientów biznesowych zarówno z obszaru Unii Europejskiej jak i spoza niej.

- Sukcesywnie rozwijajmy naszą „siatkę” klientów międzynarodowych, którzy pośrednio wyznaczają kierunek rozwoju całego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że za kilka-kilkanaście lat nazwa firmy BK Glass będzie znana nie tylko w Polsce, lecz także poza jej granicami – mówi Dariusz Czop.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane