Wszystko o potwierdzaniu cyfrowej tożsamości

  • DI
opublikowano: 08-10-2019, 22:00

Jakie są wyzwania i zagrożenia dotyczące weryfikowania tożsamości? O tym będą dyskutować uczestnicy Asseco Banking Forum.

„Tożsamość cyfrowa. Czy bank na pewno wie, że ja to ja?”. To hasło Asseco Banking Forum 2019, które odbędzie się jutro w warszawskim hotelu Westin. Wydarzenie będzie dotyczyło kwestii dotyczących cyfrowej tożsamości człowieka, który — w związku z postępującym rozwojem informatyzacji — stał się krytycznym elementem bezpieczeństwa. Instytucje finansowe, w porównaniu do innych sektorów, z racji swojej działalności dysponują najlepszymi procedurami i technologiami, aby potwierdzać tożsamość. Dlatego administracja publiczna do realizacji swoich zadań zaczęła szeroko korzystać ze wsparcia banków. Oczywiście stanowi to dla nich dodatkowe obciążenie odpowiedzialnością za prawidłowe zestawienie tożsamości cyfrowej z osobistą.

— Koszty pomyłki bądź niezabezpieczenia danych mogą być ogromne. Należy się zatem spodziewać, że poprawna weryfikacja tożsamości — stająca się coraz częściej usługą niebankową, ale dostarczaną przez bank — będzie w najbliższej przyszłości jednym z wiodących wyzwań, wymagającym istotnych nakładów finansowych — uważa Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

Uczestnicy forum będą zastanawiali się, jak daleko powinna sięgać współpraca państwa z bankami i gdzie przebiegają granice odpowiedzialności między obiema stronami. Będzie mowa o tym, czym dysponuje obecnie rynek w zakresie technologii wspierających skuteczną weryfikację tożsamości cyfrowej. Podczas forum odbędzie się panel dyskusyjny pod tytułem „Czy bank na pewno wie, że ja to ja?”. Eksperci powiedzą, czy sztuczna inteligencja może lub powinna zastąpić człowieka w potwierdzaniu tożsamości oraz co może zrobić osoba, która ukradła cyfrową tożsamość. „Puls Biznesu” jest medialnym patronem Asseco Banking Forum 2019. Więcej informacji: https://bankingforum.asseco. com/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu