Wtorek w Pulsie: Giełdową branżę IT czeka trudny okres

Michał Kobosko
opublikowano: 15-01-2001, 20:08

Po bolesnych doświadczeniach z roku 2000 gracze giełdowi ze sporą ostrożnością przyglądają się spółkom IT. Analitycy liczą, że drugie półrocze przyniesie skokowy wzrost wartości nowych kontraktów informatycznych. Jednak branża musi się mocno postarać o odzyskanie zaufania inwestorów.

Rozbudzone nadzieje na łatwe, a co najważniejsze — szybkie zyski zaowocowały w minionym roku, a szczególnie w jego pierwszym kwartale, nierzadko przeczącym logice wzrostem cen akcji spółek związanych z Internetem. Późniejszy zjazd w dół był równie spektakularny jak wspinaczka w górę, a wielu inwestorów pozostało do dzisiaj z gorącymi papierami. Czy mogą liczyć na poprawę sytuacji? Tak, ale muszą okazać jeszcze trochę cierpliwości.

Pełny tekst autorstwa Tadeusza Stasiuka i Sebastiana Gawłowskiego we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

Także we wtorek w "PB" m.in. o kontrakcie PKP na dostawę lokomotyw, wzroście strat Banku Częstochowa i nadziejach na obniżkę stóp procentowych, wywołanych poniedziałkowymi doniesieniami o spadku inflacji.

Zapraszamy do lektury!

Żeby przeczytać artykuł kliknij tutaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wtorek w Pulsie: Giełdową branżę IT czeka trudny okres