Wyciekły dane hiszpańskich klientów Glovo

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 11-05-2021, 21:37

Grupa hakerów uzyskała dostęp do poufnych danych oraz poświadczeń logowania milionów klientów i współpracowników Glovo z Hiszpanii. O cyberataku poinformowała firma zajmująca się bezpieczeństwem w sieci Yarix.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że posiada dowody na to, że hakerzy próbują sprzedać dane w dark webie. To pakiet plików o łącznym rozmiarze ok. 160 gigabajtów, które zawierają m.in. loginy, hasła i numery telefony hiszpańskich użytkowników Glovo. Sprzedawca chce uzyskać za nie 85 tys. USD.

„Chociaż nieupoważniona osoba trzecia była w stanie uzyskać dostęp do niektórych danych przez krótki czas, możemy potwierdzić, że nie uzyskano dostępu do numerów kart kredytowych i debetowych“ - powiedział rzecznik Glovo.

„Zdecydowanie zaleca się użytkownikom Glovo zmianę hasła i sprawdzenie, czy na kartach kredytowych nie naliczono żadnych nieautoryzowanych opłat” - skomentował dyrektor generalny Yarix Mirko Gatto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane