Wydatki na budownictwo w USA nadal spadają

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 01-09-2022, 16:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

O 0,4 proc. spadły w lipcu br. wydatki na projekty związane z budownictwem w Stanach Zjednoczonych. Zaprezentowane w czwartek dane Departamentu Handlu pokryły się z oczekiwaniami ekonomistów.

Luke Sharrett

W ujęciu wartościowym wydatki w lipcu wyniosły 1,78 bln USD (ujęcie annualizowane) wobec 1,784 bln w czerwcu, kiedy to zmniejszyły się o 0,5 proc. po korekcie z -1,1 proc.

W skali całego roku, w porównaniu z lipcem 2021 r. wydatki były jednak wyższe o 8,5 proc.

Coraz słabiej prezentuje się sektor budownictwa prywatnego w tym związany z mieszkalnictwem. W pierwszym przypadku lipcowy spadek wyniósł 0,8 proc., zaś w drugim 1,5 proc. Zwiększyły się z kolei, o 0,4 proc., prywatne wydatki nie mieszkaniowe.

Budownictwo publiczne ogółem odnotowało zwyżkę w lipcu o 1,5 proc. W jego obszarze, budownictwo mieszkaniowe wzrosło o 0,8 proc. podczas gdy publiczne budownictwo niemieszkaniowe zarejestrowało zwyżkę rzędu 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane