Czytasz dzięki

Wyhamowanie zwyżek cen złota

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 02-07-2020, 10:14

Techniczny i psychologiczny opór na poziomie 1800 USD za uncję skutecznie powstrzymał stronę popytową w bieżącym tygodniu. Sytuacja na tym rynku w średnio- i długoterminowej perspektywie na razie się jednak nie zmieniła, a notowania złota mają szansę na powrót do zwyżek i kolejną próbę pokonania tej bariery, zwłaszcza jeśli wśród inwestorów wzrośnie awersja do ryzyka.

Tymczasem w krótkoterminowej perspektywie o notowaniach złota mogą zadecydować m.in. dane makro w USA. Wczorajsze dobre odczyty dotyczące aktywności przemysłowej zwiększyły apetyt inwestorów na ryzyko, co sprzyjało przecenie złota i odbiciu się cen kruszcu w dół po próbie pokonania poziomu 1800 USD za uncję. 

Dzisiaj na pierwszy plan wybiją się prawdopodobnie dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy za czerwiec. Pokażą one, w jak dużym stopniu gospodarce amerykańskiej udało się odreagować wcześniejszą dramatyczną sytuację. Im lepsze dane, tym mniejsza szansa na wzrost notowań złota podczas dzisiejszej sesji. Niemniej, wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, zwłaszcza w południowej części USA, zwiększają się także obawy o powrót problemów na rynku pracy i w całej gospodarce USA. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.

Polecane