Wykradane przez hakerów dane JPMorgan trafiały do Rosji

KŁ, Bloomberg
04-09-2014, 14:33

Śledztwo przeprowadzone przez JPMorgan Chase & Co. wykazało, że globalna sieć komputerów obsługiwana przez wyrafinowaną grupę hakerów wykradała dane banku, które następnie trafiały do dużego rosyjskiego miasta, informuje Bloomberg.

fot. iStock
Zobacz więcej

fot. iStock

Zidentyfikowana konstelacja komputerów była wykorzystywana już innych atakach hakerskich, a obecnie jest wykorzystywana w atakach na banki przez profesjonalnych cyberprzestępców działających w Europie Wschodniej.

Podobne działania do tych zidentyfikowanych przez śledczych JPMorgan, przypominają nieistniejącą już Russian Business Network, która była kierowana przez wpływowe osoby chronione przez władze rosyjskie.

- To jak mafia. Jeśli to jest RBN wersja 2.0 lub nawet 3.0, wtedy rząd USA będzie mieć powody do niepokoju, ponieważ wcześniej to był prawdziwy szkodnik – powiedział w rozmowie z Bloombergiem James Lewis, starszy partner w Centrum Międzynarodowych Studiów Strategicznych w Waszyngtonie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Wykradane przez hakerów dane JPMorgan trafiały do Rosji