Wynajmują na całym świ ecie

MK
opublikowano: 30-07-2008, 00:00

Spółka Sixt rent a car — międzynarodowy lider wypożyczalni aut — jest obecna w 75 krajach świata.

Spółka Sixt rent a car — międzynarodowy lider wypożyczalni aut — jest obecna w 75 krajach świata.

Spółka Sixt rent a car to numer jeden branży wynajmu samochodów w Niemczech. Oferuje tam wszystkie rodzaje pojazdów, od ekonomicznych do luksusowych. Jej flotę tworzą wozy osobowe, ciężarowe, terenówki, kabriolety, limuzyny i busy. W wyposażeniu są poduszki powietrzne, a nawet nawigacja bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo można zamówić sobie kierowcę ze znajomością języków obcych. Firma współpracuje m.in. z Lufthansą, Deutsche Bahn i sieciami hoteli.

Sixt ma w sumie na świecie ponad 3,5 tys. oddziałów, w tym prawie jedną trzecią w UE. Od dziesięciu lat jego biura funkcjonują na wszystkich głównych lotniskach Europy, m.in. we Włoszech, Irlandii, Holandii, Węgrzech, Hiszpanii, Portugalii i Czechach. W 2001 r. licencję na wypożyczanie i leasing aut od sieci Sixt kupiła polska firma Eurorent.

Sixt jest aktywny również na rynku rosyjskim, gdzie konkuruje m.in. z firmami Avis, Hertz oraz Europcar, które są globalną czołówką branży. Sieć rozwija swą działalność głównie w Moskwie. Klienci Sixt w Federacji Rosyjskiej to najczęściej ludzie ze średnimi zarobkami, wykształceni, w wieku 25-45 lat, którzy z reguły mają już auto któregoś z zachodnich koncernów.

Firma Sixt znana jest też za oceanem. W 1998 r. otworzyła centrum rezerwacji w Waszyngtonie oraz biura handlowe w Los Angeles, Miami i Nowym Jorku. Placówki sieci działają również w Kanadzie i Australii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu