Wyniki będą imponujące? "Przeważaj"

opublikowano: 02-08-2018, 15:56

Jakub Szkopek, analityk Domu Maklerskiego mBanku, podniósł do "przeważaj" pozycjonowanie względem akcji Forte po publikacji przez spółkę wstepnych wyników za drugi kwartał.

Spółka zanotowała w tym okresie wynik EBITDA na poziomie 34,6 mln zł - o 46 proc. wyższy niż przed rokiem. Zysk operacyjny wzrósł natomiast o 34 proc. do 23,2 mln zł. Spotkało się to z pozytywną reakcją inwestorów - kurs spółki odbił po dużym spadku.

Maciej
Formanowicz, prezes, założyciel i główny akcjonariusz Forte, ma około jednej
trzeciej akcji spółki.
Zobacz więcej

PRODUCENT MEBLI:

Maciej Formanowicz, prezes, założyciel i główny akcjonariusz Forte, ma około jednej trzeciej akcji spółki. Fot. GK

Zdaniem Jakuba Szkopka, cena akcji może szybko wrócić powyżej 50 zł, bo rezultaty za drugi kwartał są zapowiedzią imponujących wyników w kolejnych okresach. To zasługa rozpoczęcia działalności nowej fabryki, czego pełne efekty miałyby być widoczne w trzecim i czwartym kwartale 2018 r.

- Z uwagi na efekt bazy (słabe wyniki w poprzednich okresach) oraz pozytywny wpływ produkcji własnej płyty w nadchodzących kwartałach Forte powinno utrzymać wysoką dynamikę wzrostu wyników. Lepsze wyniki za II kw. 2018 r. zwiększają  prawdopodobieństwo, że zadłużenie netto do EBITDA spadnie na koniec roku do poziomu około 4,0x EBITDA (5,9x EBITDA na koniec I kw. 2018) - dodaje Jakub Szkopek.

Pełny raport brokera dostępny jest w załączniku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu