Wyniki BNP Paribas lepsze od oczekiwań

ARŻ, Reuters
opublikowano: 30-04-2021, 08:32

Francuski bank opublikował w piątek lepsze niż oczekiwano wyniki za pierwszy kwartał roku. To zasługa m.in. obniżenia rezerw na straty kredytowe, pisze Reuters.

BNP Paribas
fot. BENOIT TESSIER/Reuters/Forum
BNP Paribas fot. BENOIT TESSIER/Reuters/Forum

Zysk netto BNP Paribas w pierwszym kwartale wzrósł o 37,9 proc. rok do roku do 1,77 mld euro. Analitycy ankietowani przez Refinitiv oczekiwali, że wyniesie on 1,20 mld euro. Ogólne przychody wzrosły o 8,6 proc. do 11,83 mld euro.

„Działalność podstawowa, kredytowa i towarowa na instrumentach pochodnych przyniosła bardzo dobre wyniki, ale kontekst był mniej korzystny niż w pierwszym kwartale 2020 roku dla kursów i działalności na rynku Forex” - powiedział pożyczkodawca w oświadczeniu.

BNP Paribas dwa miesiące temu stwierdził, że najgorsze czasy dla jego portfela kredytowego już minęły. Bank zdecydował się obniżyć rezerwy o 37 proc. do 896 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane