Wyniki Coca-Coli lepsze od prognoz

opublikowano: 25-07-2018, 17:33

Koncern Coca-Cola, największy na świecie producent napojów bezalkoholowych przebił oczekiwania analityków z Wall Street odnośnie kwartalnych rezultatów. Producenta wsparł silny popyt na marki „zero cukru” oraz nową wersję dietetycznej Coli (Diet Coke), donosi Reuters.

Amerykański gigant odnotował w II kw. 2018 r. 5-proc. wzrost przychodów organicznych (przychodów z podstawowego biznesu), przy czym największy udział miał wzrost sprzedaży Diet Coke, Coke Zeroi wody gazowanej.

Coca-Cola
Zobacz więcej

Coca-Cola fot. Bloomberg

Z kolei wolumen, główny wskaźnik popytu zwiększył się o 2 proc. 

Sprzedaż organiczna w Europie powiększyła się o 7 proc. Natomiast sprzedaż na północnoamerykańskim rynku, regionie generującym największe przychody, zwiększyła się o 7 proc. do 3,12 mld USD. W tym przypadku analitycy oczekiwali wartości o 200 mln wyższej.

Zysk netto przypadający dla akcjonariuszy zwiększył się do 2,32 mld USD 54 centów na akcję z 1,37 mld i 32 centów na akcję rok wcześniej. Po wyłączeniu czynników o charakterze jednorazowym zysk na akcję wyniósł 61 centów przebijając oczekiwania analityków o 1 centa.

Przychody potentata spadły natomiast o 8 proc/. do 8,93 mld USD, ale analitycy spodziewali się większej zniżki (ok. 8,54 mld USD).

Koncern podtrzymał swoją prognozę na cały 2018 r. oczekując wzrostu przychodów organicznych o co najmniej 4 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu