Wyniki Siemensa lepsze od oczekiwań

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2024-02-08 08:26

Europejski gigant przemysłowy Siemens osiągnął zysk wyższy niż prognozowali analitycy. Niemiecki koncern poinformował też o wzroście przychodów w większości jego biznesów, informuje Reuters.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Zysk z działalności przemysłowej Siemensa wzrósł w minionym kwartale o 3 proc. do 2,72 mld EUR. Średnia prognoz analityków wynosiła 2,64 mld EUR. Przychody koncernu wzrosły o 2 proc. do 18,41 mld EUR i były o ok. 170 mln EUR niższa od oczekiwań. Siemens tłumaczy to niekorzystnymi różnicami kursowymi.

Słabszym obszarem działalności Siemensa był w minionym kwartale biznes cyfrowy, który dostarcza oprogramowanie i kontrolery wykorzystywane w liniach produkcyjnych. Koncern wskazał, że głównie dotyczyło to rynków w Azji, przede wszystkim Chin, a także Australii. Spółka podtrzymała jednak prognozę zwiększenia sprzedaży w obecnym roku rozrachunkowym, kończącym się we wrześniu, o 4-8 proc.