Wyniki za II kwartał będą rekordowe? "Akumuluj"

opublikowano: 10-07-2017, 07:50
aktualizacja: 10-07-2017, 07:53

W minionych miesiącach akcje Dom Development zachowywały się lepiej od szerokiego rynku. Uważamy, że pozytywny sentyment do walorów spółki może się utrzymywać również w kolejnych okresach - napisał w raporcie Adrian Górniak, analityk DM BDM, który radzi akumulować akcje dewelopera.

Ekspert spodziewa się zwiększenia kontraktacji i przekazań w latach 2017-18, a w krótkim terminie dobrych wyników za drugi kwartał 2017 r., który może się okazać lepszy od rekordowego pierwszego kwartału.

- Oczekujemy kontynuacji wzrostowej ścieżki wynikowej na poziomie zysku netto, a tym samym wzmocnienia strumieni dywidend. Pozytywnie zapatrujemy się na akwizycję Euro Stylu, który działa na silnym trójmiejskim rynku. Według naszych szacunków może ona „dołożyć” po 500-600 lokali kontraktowanych/przekazywanych rocznie w najbliższych latach i generować po ok. 35 mln zł zysku netto (również przeznaczanego na dywidendy) - dodaje Adrian Górniak.

Jego zdaniem, przejęcie dodaje do wyceny 6,4 zł na akcję, ale analityk nie uwzględnił jej jeszcze w prognozach wyników.

- In plus oceniamy również rozległy bank ziemi Dom Development, silny bilans i brak ekspozycji na MdM. Wsparciem dla rezultatów grupy jest także otoczenie makro - dodaje analityk DM BDM, który podniósł wycenę akcji do 86,2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki za II kwartał będą rekordowe? "Akumuluj"