Wyróżnienie PKN Orlen

opublikowano: 21-03-2014, 00:00

Międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute docenił PKN Orlen przyznaniem tytułu The World’s Most Ethical Company 2014.

Nasz narodowy koncern jest jedyną firmą z Europy Środkowej i Wschodniej, która znalazła się w gronie tegorocznych laureatów. Na liście są m.in. takie znane spółki, jak amerykańska General Electric, kanadyjska Encana, indyjska TATA Power czy szwajcarska SwissRe.

Wyróżnienie przyznawane jest od 2006 r. na podstawie kompleksowych i zobiektywizowanych kryteriów.

Eksperci przeprowadzają analizy porównawcze zasad ładu korporacyjnego, oceniana jest umiejętność wdrożenia etyki w codziennej działalności firmy i wyznaczania standardów takiegoż przywództwa. Prezes Jacek Krawiec, podkreśla że w przypadku Orlenu przełożenie szczytnych zasad na praktykę firmy jest niełatwe ze względu na skomplikowanie jej działalności oraz coraz bardziej globalny zasięg. Trudności rynkowe zaś nie mogą zwalniać zarządu i pracowników z codziennej odpowiedzialności za etyczne prowadzenie biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane