Wyspa Onasisa dla miliardera z Rosji

MD, FOT. ISTOCK
15-04-2013, 00:00

Athina Onassis Roussel, wnuczka słynnego greckiego milionera Arystotelesa Onasisa, sprzedała za 100 mln GBP wyspę Skorpios, na której dziadek poślubił Jackie Kennedy, wdowę po prezydencie USA.

FOT. ISTOCK
Zobacz więcej

FOT. ISTOCK

Wiadomość przekazały greckie media. Na wyspie znajdują się trzy posiadłości, lądowisko helikopterów i przystań dla łodzi. Tożsamość rosyjskiego miliardera nie jest znana. Wcześniej pojawiały się informacje, że Skorpiosem zainteresowani są Giorgio Armani, Bill Gates oraz Madonna. Onasis kupił wyspę w 1962 r. Wówczas kosztowała około 10 tys. GBP. Po śmierci Onasisa wyspę odziedziczyła córka greckiego armatora, Christina, która zmarła na atak serca w 1988 r. Zarówno ona, jak i jej ojciec są pochowani na wyspie. Jedyną dziedziczką Skorpios stała się wnuczka Onasisa, Athina. Jest żoną brazylijskiego olimpijczyka, Alvaro de Miranda Neto, i mieszka w Sao Paulo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, FOT. ISTOCK

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Wyspa Onasisa dla miliardera z Rosji