Czytasz dzięki

Wyzwanie dla firm: PowerUp! Challenge

opublikowano: 26-01-2020, 22:00

InnoEnergy startuje z szóstą edycją programu dla start-upów i innych MŚP. Najlepsi mogą liczyć na wielomilionowe inwestycje.

InnoEnergy, europejski fundusz inwestujący w rozwiązania z dziedzin energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, szuka obiecujących firm z Europy Środkowo- -Wschodniej. W grę wchodzą start-upy, scale-upy i inne małe i średnie przedsiębiorstwa. Fundusz chce zainwestować w ciekawe rozwiązania technologiczne. Najlepsze firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości do nawet kilku milionów euro i dostęp do rynków europejskich. Młode firmy dostaną też wiedzę i wsparcie ekspertów biznesowych, w tym europejskiej sieci partnerów InnoEnergy. Konkurs jest otwarty dla przedsiębiorstw na każdym etapie rozwoju.

— Nie ma znaczenia, czy masz tylko innowacyjny pomysł, szukasz kolejnych klientów czy planujesz ekspansję rynkową. W centrum naszego zainteresowania są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale zapraszamy też wszystkich posiadających niekonwencjonalne pomysły technologiczne — mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.

Specjalnie dla start-upów InnoEnergy organizuje w ramach PowerUp! Challenge konkurs, w którym do wygrania są nagrody finansowe o łącznej wartości 65 tys. EUR. Zwycięzca otrzyma tytuł „Start- -up of the Year”. Najlepsi przedsiębiorcy będą mieli możliwość uczestnictwa w Business Bootcamps, które koncentrują się na merytorycznym wsparciu młodych przedsiębiorców przez międzynarodowych ekspertów.

Ciekawym przykładem inwestycji funduszu InnoEnergy jest Northvolt, obecnie największy w Europie producent baterii litowo-jonowych, wyceniany na 1,6 mld EUR. Na czele założonej w 2016 r. spółki stanęło dwóch byłych wiceprezesów Tesli — Peter Carlsson i Paolo Cerutti. Kilka miesięcy temu firma Northvolt uzyskała 350 mln EUR dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i obecnie buduje dwie fabryki akumulatorów zasilane zieloną energią: Northvolt Ett w Skellefteá, w pobliżu koła podbiegunowego, oraz Northvolt Zwei w Dolnej Saksonii w Niemczech. Co ciekawe, w Gdańsku od połowy ubiegłego roku działa nowoczesna linia montażu baterii i systemu magazynowania energii — Northvolt Battery Systems Jeden.

Wnioski o uczestnictwo w PowerUp! Challenge można już składać — za pośrednictwem strony https://powerup. innoenergy.com Termin zgłaszania się mija 5 marca.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu