Wzmocnienie złotego

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
02-02-2015, 15:30

Tydzień rozpoczęliśmy od dynamicznego umocnienia złotówki do euro i franka szwajcarskiego w godzinach nocnych i porannych, od kilku godzin jednak na parach złotówkowych obserwujemy próbę odbicia.

USD/PLN

Korekcyjna fala spadkowa na parze USD/PLN zatrzymała się dziś rano na poziomie 61,8% zniesienia fali wzrostowej wykształconej w dniach 14-23 stycznia (3,6766). Test tego wsparcia skutkował uaktywnieniem strony podażowej i rachitycznym odbiciem. Obrona tego poziomu nie neguje jeszcze wariantu zakładającego pogłębienie ruchu spadkowego w perspektywie najbliższych dni. Zejście kursu poniżej tego wsparcia otwiera parze USD/PN drogę do okolic poziomu 3,60 (minima z 14 stycznia).

EUR/PLN

Dynamiczne spadki w godzinach nocnych kontynuowały notowania EUR/PLN. Tym samym dziś rano kurs tej pary zatrzymał się na poziomie średnioterminowej linii trendu wzrostowego poprowadzonej po minimach z czerwca i grudnia ubiegłego roku (4,17). Poziom ten wraz z grudniowymi minimami stanowi ważną strefę wsparć (4,1480 – 4,17). Oglądane od kilku godzin odbicie jest niewielkie i niewykluczone, że strefa ta będzie jeszcze dziś ponownie testowana. Po jej sforsowaniu kolejnym celem kursu będą już zeszłoroczne ekstrema na 4,09.

CHF/PLN

Notowania pary CHF/PLN zdołały dziś w nocy wrócić poniżej poziomu 4,00. Potwierdza to tezę, że reakcja inwestorów na decyzję SNB o uwolnieniu kursu pary EUR/CHF była histeryczna i nie do końca mająca fundamentalne wyjaśnienie. Moim zdaniem cały czas są szanse na dalsze osłabianie franka szwajcarskiego do złotego, pojawiają się także plotki o możliwej interwencji SNB. Z technicznego punktu widzenia ważne wsparcie na parze CHF/PLN znajduje się na poziomie 3,8750.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Wzmocnienie złotego