Wzrost cen domów w Wlk. Brytanii mocno wyhamował

Wzrost cen domów w Londynie spowolnił swoje tempo do najniższego od ponad dwóch lat, co jak tłumaczą analitycy jest wynikiem niepewności odnośnie podatku od nieruchomości donosi Bloomberg.

W kwietniu 2015 r. roczny wzrost cen domów w stolicy Wielkiej Brytanii spadł do 4,3 proc. z 11,2 proc., wynika z danych Narodowego Biura Statystycznego (ONS). To najniższa dynamika od października 2012 r. Tak znaczący spadek odbił się również na zniżce wskaźnika dla całej Wielkiej Brytanii, gdzie w ujęciu rocznym ceny wzrosły „jedynie” o 5,5 proc. w kwietniu, co jest najsłabszym odczytem od grudnia 2013 r.  Miesiąc wcześniej inflacja cen wyniosła 9,6 proc. 

Według ekspertów, spadek dynamiki obrazuje obawy rynku związane z potencjalnymi opłatami od najdroższych domów które tłumią aktywność w Londynie w ostatnich miesiącach. 

Oprócz tego, dane ONS wskazały, że w przypadku Szkocji wzrost cen spowolnił w kwietniu do 2,2 proc. z 14,6 proc. w marcu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wzrost cen domów w Wlk. Brytanii mocno wyhamował