Wzrost kursu złotego trzeba wykorzystać

Mariusz Potaczała
opublikowano: 11-06-2007, 00:00

Miniony tydzień początkowo nie wskazywał, że dojdzie do dalszego spadku wartości złotego. Jednak koniec tygodnia przyniósł zdecydowany spadek notowań naszej waluty. Kurs dolara przetestował poziom 2,8950 zł, a euro w tym czasie kosztowało 3,8550 zł. Osłabienie złotego to rezultat wzrostu rentowności amerykańskich obligacji oraz umocnienia dolara na rynkach zagranicznych. Zmiana podejścia inwestorów do amerykańskiego rynku obligacji to z kolei wynik publikacji ostatnich danych makro oraz wypowiedzi Bena Bernanke, szefa Fed, świadczących o utrzymującej się presji inflacyjnej i rosnącym ryzyku podwyżek stóp w USA.

Początek tygodnia powinien przynieść lekkie odreagowanie spadków złotego, co można wykorzystać do zakupu walut. W dalszej perspektywie złoty nadal będzie się znajdował pod presją wyprzedaży. Kurs dolara może nawet wzrosnąć do 2,91 zł.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy