Wzrost przeładunków w portach Szczecina i Świnoujścia

Polska Agencja Prasowa SA
20-07-2006, 16:20

O 22,5 proc. wzrosły przeładunki w pierwszym półroczu tego roku w portach w Szczecinie i Świnoujściu w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - poinformował w czwartek PAP rzecznik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Wojciech Sobecki.

O 22,5 proc. wzrosły przeładunki w pierwszym półroczu tego roku w portach w Szczecinie i Świnoujściu w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego - poinformował w czwartek PAP rzecznik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Wojciech Sobecki.

Jak dodał, na nabrzeżach położonych w granicach portów w Szczecinie i Świnoujściu przeładowano 9 mln 533,9 tys. ton ładunków. Najwięcej, bo aż o 65,5 proc. wzrosły przeładunki węgla - z 1ámln 876,2 tys. ton w pierwszym półroczu 2005 roku do 3ámln 104,5 tys. ton w pierwszym półroczu br. O 14,4 proc. wzrosły obroty zboża - z prawie 700 tys. ton do ponad 800 tys. ton. Wzrosły także przeładunki drewna - o 6,2 proc.

Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku przeładowano o ponad 17 proc. więcej drobnicy, z czego o 18 proc. wzrosły obroty drobnicy kontenerowej.

Spadły przeładunki rudy, co związane jest ze zmianą kierunków importu tego surowca. Obecnie zdecydowana część rudy przywożona jest do naszego kraju transportem kolejowym - wyjaśnił Sobecki. Rzecznik podkreślił, że od kilkunastu miesięcy utrzymuje się wyraźna tendencja wzrostowa w obrocie kontenerowym. W pierwszym półroczu bieżącego roku przeładowano o 18,4 proc. więcej ładunków kontenerowych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrost przeładunków w portach Szczecina i Świnoujścia