Wzrosty na rynkach akcji w USA

opublikowano: 08-08-2022, 17:02
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W pierwszej części poniedziałkowej sesji na amerykańskich rynkach inicjatywę miał popyt.

Po około 90 minutach handlu Średnia Przemysłowa Dow Jones rosła o 0,8 proc., S&P500 zyskiwał 0,7 proc., a Nasdaq szedł w górę o 1,0 proc. Popyt przeważał we wszystkich 11 głównych segmentach rynku akcji. Największym cieszyły się spółki nieruchomości i materiałowe (po 1,3 proc.), świadczące telekomunikacyjnie usługi (1,9 proc.) i dostawcy dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (2,2 proc.), a szczególnie przedstawiciele branży motoryzacyjnej (5,3 proc.). Najmniejszą przewagę popytu notowały segmenty IT (0,2 proc.) i energii (0,1 proc.). Spadała rentowność obligacji, słabł dolar.

fot. Reuters/Forum
fot. Reuters/Forum

Wyraźna poprawa nastrojów nastąpiła po piątkowym raporcie z rynku pracy w lipcu, który pokazał jego dużo lepszy niż oczekiwano stan, co jednak zwiększa prawdopodobieństwo dalszych agresywnych podwyżek stóp przez Fed. Inwestorzy czekają teraz na środowe dane o inflacji. Przegłosowana w niedzielę przez Senat Ustawa o Redukcji Inflacji, wartości 430 mld USD, choć jest korzystna dla spółek z obszaru ochrony środowiska, jak producenci aut elektrycznych, to ma także komponent podatkowy, ogólnie odbierany jako negatywny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane