Xiaomi zdetronizowało Samsunga w Chinach

Na chińskim rynku smartfonów doszło do zmiany lidera, informuje Bloomberg.

Kilkuletnia dominacja Samsunga została w 2014 r. zakończona przez lokalnego producenta urządzeń mobilnych, koncern Xiaomi.

Zobacz więcej

Xiaomi Mi4 Bloomberg

Udział tej firmy wyniósł 12,5 proc. podczas gdy południowokoreańskiego giganta „jedynie” 12,1 proc. Xiaomi, które zostało założone w 2010 r. niemal potroiło dostawy sprzętu, sprzedając w Państwie Środka 421 mln urządzeń. Rok wcześniej udziały koncernu sięgały 5,3 proc. 

Tymczasem dostawy smartfonów Samsunga obniżyły się aż o 22 proc. i był to jedyny spadek w przypadku pięciu największych graczy na chińskim rynku. 

Trzecie miejsce na pudle przypadło innemu chińskiemu producentowi, koncernowi Lenovo, z rezultatem na poziomie 11,2 proc., wynika z raportu firmy badawczej IDC. Dostawy tego producenta zwiększyły się o 13,7 proc. 

Xiaomi koncentruje się na sprzedaży niskobudżetowych komórek ale z przyzwoitymi specyfikacjami, czym skutecznie przyciąga klientów - napisano w raporcie IDC. 

Według prognozy IDC, w 2015 r. wzrost dostaw smartfonów do Chin najprawdopodobniej wyhamuje do 10 proc. z 20 proc. w roku poprzednim. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Xiaomi zdetronizowało Samsunga w Chinach