Yanosik wskakuje na NewConnect

opublikowano: 10-07-2014, 00:00

Producent oprogramowania dla kierowców i menedżerów flot samochodowych wchodzi na małą giełdę.

Kierowcy, którzy nie lubią wspierać budżetu państwa płaceniem mandatów za przekroczenie prędkości, mogą zainwestować w spółkę, ułatwiającą unikanie kontaktu z policyjnymi radarami. Na NewConnect debiutuje dziś poznański Neptis, którego flagowym produktem jest aplikacja Yanosik, czyli komunikator dla kierowców, w którym oprócz nawigacji pozwalającej na omijanie korków można znaleźć m.in. aktualizowane na bieżąco przez użytkowników aplikacji informacje o fotoradarach, kontrolach policji i wypadkach.

— Mamy już ponad 0,5 mln użytkowników miesięcznie i osiągnęliśmy odpowiednią masę, by wejść na NewConnect — a w perspektywie kilku lat myślimy o przenosinach na duży parkiet. Chcemy zbudować rozpoznawalność i wiarygodność wśród inwestorów, a także zachęcić użytkowników Yanosika i Flotisu do wspierania naszego rozwoju — mówi Adam Tychmanowicz, prezes Neptisu.

Yanosik działa od 2009 r. — najpierw jako terminal dla kierowców, a od 2011 r. jako darmowa aplikacja mobilna. Poza tym Neptis jest właścicielem serwisu internetowego korkowo.pl, oferuje też usługi zarządzania flotą pod marką Flotis, skierowane głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. W ubiegłym roku spółka miała 5,15 mln zł przychodów. Pochodziły one w większości ze sprzedaży klientom biznesowym abonamentów na usługę Flotis, pozwalającą na śledzenie na bieżąco tras, pokonywanych przez firmowych kierowców. Zanotowała przy tym 0,56 mln zł zysku netto.

— Nie publikujemy prognoz, ale w tym roku planujemy zwyżki kluczowych parametrów. Przychody rosną, klientów przybywa, zdobywamy też nowych partnerów handlowych, którzy wspierają dystrybucję naszych produktów — to m.in. operatorzy polskich autostrad czy producenci elektroniki użytkowej. Działalność w obu segmentach — B2B i B2C — jest rentowna, a pracujemy już nad nowymi produktami, wykorzystującymi potencjał naszej bazy użytkowników i aktualizowanych przez nich na bieżąco informacji drogowych — mówi Adam Tychmanowicz.

Największe pakiety akcji w spółce — po 24,88 proc. — mają jej założyciele: Filip Kolendo i prezes Adam Tychmanowicz.

Altus od piątku na GPW

Towarzystwo funduszy inwestycyjnych, kierowane przez Piotra Osieckiego, w piątek 11 lipca zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. W ofercie publicznej firma sprzedała 18,4 mln akcji, w tym 16,4 mln akcji nowej emisji. Cena wyniosła 9,5 zł za sztukę. [KZ]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu