Yawal o realizacji strategii

KZ
opublikowano: 11-10-2011, 15:59

Zarząd producenta profili aluminiowych przekonuje, że choć wyniki za I półrocze nie były satysfakcjonujące, to spółka  zmierza ku założeniom niedawno wdrożonej (ale oficjalnie nieopublikowanej) strategii na lata 2011-2015.

W I półroczu spółka, mimo 34 proc. wzrostu przychodów do 89,9 mln zł zanotowała spadek zysku operacyjnego o 78 proc. i 1,9 mln zł straty netto.

- W pierwszym półroczu zwiększono nakłady na działania marketingowe, prace badawcze, związane z nowymi produktami, obsługa klienta i zatrudnieniem nowych pracowników. Choć przejściowo pogorszyło to wyniki finansowe, to przyniosło także rezultaty - uważa zarząd spółki.

Spółka podkreśla wysoką dynamikę przychodów - po 8 miesiącach wyniosła 36 proc., w tym w usługach 46 proc., a w sprzedaży systemów 23 proc.

- Dla wyników finansowych nie bez znaczenia był także wzrost amortyzacji o 1,2 mln zł. Wzrost sprzedaży spowodował wzrost zapotrzebowania na kapitał obrotowy. Podjęto działania mające na celu poprawę płynności finansowej. Wprowadzono szereg narządzi monitorowania składników majątku obrotowego, w tym należności, co przyczyniło się do poprawy ich struktury wiekowej. Zarówno Yawal, jak i Final (spółka z grupy) podpisały umowy na faktoring i zarządzanie należnościami, co pozwoli na poprawę sytuacji płynnościowej. Realizowany program poprawy efektywności produkcji wpłynął pozytywnie na osiągane wskaźniki wydajnościowo-jakościowe -głosi komunikat zarządu.

Spółka podkreśla, że zrestrukturyzowała zadłużenie (zmieniono harmonogram spłat kredytów) i poprawiła efektywność gospodarowania kapitałem obrotowym, w tym poziomem zapasów.

We wtorek o godz. 16.19 kurs Yawalu spadał o 2 proc. do 2,94 zł. Od początku roku spadł o 80 proc.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Yawal o realizacji strategii