Yawal obiecuje poprawę

ZK
opublikowano: 13-03-2007, 00:00

Spółka chce w tym roku zwiększyć obroty o ponad 40 proc. Kończy inwestycje i chce zwiększyć sprzedaż na Ukrainie.

Spółka chce w tym roku zwiększyć obroty o ponad 40 proc. Kończy inwestycje i chce zwiększyć sprzedaż na Ukrainie.

93,6 mln zł — tyle mają w tym roku wynieść przychody Yawalu, producenta m.in. profili aluminiowych. To o 42 proc. lepiej niż w roku poprzednim.

— Liczymy na wzrost rynku, zakończyliśmy inwestycje w zakładach w Herbach i chcemy zwiększyć sprzedaż na Ukrainie. Powinny też wzrosnąć ceny na nasze wyroby — wymienia Piotr Knapiński, prezes firmy.

Yawal prognozuje na ten rok 11,87 mln zł zysku netto wobec 10,65 mln zł w 2006 r. Tyle że w ubiegłym roku gros zysków — 5 mln zł — wynikało z operacji finansowych, głównie sprzedaży akcji Pagedu. Tym razem chce zarabiać głównie na sprzedaży profili. Działalność finansowa da mu tylko 1,8 mln zł zysku. Będzie to udział w wynikach Pagedu.

Do dalszej sprzedaży akcji Pagedu dojdzie, jeśli Yawalowi zabraknie pieniędzy na akwizycje. Ma on ochotę na przejęcie firmy o podobnej do siebie wielkości. I pod ten projekt zaplanowana jest emisja akcji. Tyle że rozmowy zostały na razie zawieszone.

— Właściciele spółki chcą prowadzić negocjacje w trzecim kwartale — mówi prezes.

Dlatego akwizycji można się spodziewać pod koniec roku i raczej nie wpłynie ona już na tegoroczne wyniki grupy Yawalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu