Yeoman Poland Wzrost na inwestycjach drogowych

Piotr Szmielew
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

LIDERZY W REGIONACH ZACHODNIOPOMORSKIE

1

Klucz do sukcesu? Dla zwycięzcy zachodniopomorskiego rankingu Gazel to konsekwentna realizacja celów i dobrze zbudowany zespół.

Yeoman Poland ze Świnoujścia została zarejestrowana 14 czerwca 1994 roku. Zajmuje się dostawą kruszyw łamanych — działal-nością z pogranicza logistyki i budownictwa. Firma stanowi część brytyjskiego koncernu budowlanego Aggregate Industries, jednego z największych na wyspach wykonawców dróg oraz producenta kruszyw, betonów i mas asfaltowych. Obie firmy należą do grupy Holcim, trzeciego na świecie producenta cementu i betonów. Yeoman Poland prowadzi również sprzedaż kruszyw łamanych na Łotwie i w Estonii. Sukces w Polsce odniosła niedawno.

— Nie udało się nam osiągnąć przewagi na początku działalności. Dopiero w ostatnich czterech latach, kiedy nastąpił szybki rozwój infrastruktury drogowej w Polsce, znacznie zwiększyliśmy obroty i zyski — ocenia Krzysztof Suchorz, prezes firmy Yeoman Poland.

Osiągnięcie sukcesu nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zaplecza.

— Yeoman Poland to zespół kilkunastu doświadczonych pracowników. Mamy własne składy we wszystkich większych portach Polski. Ponadto dystrybuujemy kruszywa z kamieniołomów należących do naszej grupy Aggregate Industries, która ma własną flotę statków samowyładowczych — podaje Krzysztof Suchorz.

Jaka jest według zachodniopomorskiej Gazeli recepta na dobry biznes?

— Szczęście, odpowiednie miejsce i czas, a także konsekwentna realizacja celów i dobrze zbudowany zespół — twierdzi Krzysztof Suchorz.

Strategia

Yeoman Poland, jako część brytyjskiego koncernu budowlanego, dystrybuuje kruszywa nie tylko z Polski, ale też i z innych krajów. Trafiają one do kraju statkami należącymi do grupy Aggregate.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane