Z Banku Światowego do Singapuru

WST, BLOOMBERG
opublikowano: 02-08-2013, 00:00

Temasek Holding, jeden z największych funduszy inwestycyjnych w Singapurze, kontrolowany przez państwo, zatrudnił Roberta Zoellicka, byłego szefa Banku Światowego.

Został on członkiem rady dyrektorów spółki (odpowiednik naszej rady nadzorczej), a formalnie do pracy przystąpi w połowie sierpnia. 60-letni obecnie ekonomista kierował Bankiem Światowym od lipca 2007 r. do końca czerwca minionego roku, kiedy zastąpił go Jim Yong Kim. Zoellick dał się również poznać jako skuteczny negocjator, piastując w latach 2001-05 stanowisko pełnomocnika rządu USA ds. handlu zagranicznego. Za jego kadencji Singapur i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie o wolnym handlu.

— Zoellick przychodzi w dobrym momencie, bo Temasek szykuje się do otwarcia pierwszego biura na terenie USA — stwierdził Lim Boon Heng, nowy prezes funduszu i były minister w singapurskim rządzie. Wartość aktywów funduszu wzrosła w ciągu roku o 8,6 proc., do rekordowego poziomu 169 mld USD na koniec marca 2013 r.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, BLOOMBERG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu