Czytasz dzięki

Z leasingu korzysta połowa MŚP

opublikowano: 22-05-2019, 22:00

Ponad 55 proc. małych i średnich przedsiębiorców finansuje swoje inwestycje leasingiem — wynika z badania Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL).

Na kolejnych miejscach wśród zewnętrznych instrumentów finansowych, po które firmy sięgają najchętniej, znalazł się kredyt (49 proc. wskazań) i ubezpieczenie majątku (niecałe 49 proc.).

Z badania wynika też, że leasing wybiera co trzecia mikrofirma, dwie na trzy małe i aż osiem na dziesięć średnich. Leasing jest najbardziej popularny w spółkach transportowych (74 proc.), ale chętnie korzystają z niego również podmioty produkcyjne (66 proc.). Nieco rzadziej tę formę finansowania wybiera budownictwo (57,5 proc.) i handel (55,8 proc.).

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane