Z lokatą na rok

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl
opublikowano: 21-03-2016, 22:00

200 zł w rok — tyle odsetek można uzyskać z 10 tys. zł wpłaconych na najlepszą lokatę nieograniczoną dodatkowymi warunkami.

Oprocentowanie lokat utrzymuje się na niskim poziomie, trudno szukać specjalnych promocji i ofert. Jeśli pojawiają się nieco wyższe stawki, dotyczą „mikrolokat”, czyli lokat na krótki okres i niewielkie kwoty. Najlepsza obecnie lokata roczna oprocentowana jest stawką 3 proc. i jest to granica nie do przekroczenia w przypadku dłuższych terminów czy wyższych kwot. Lider zestawienia najlepszych lokat rocznych z dodatkowymi warunkami nie zmienia się od kilku miesięcy. BOŚ Bank proponuje 3 proc. w ramach EKOlokaty klientom, którzy założą konto i będą na nim utrzymywać średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty. Dodatkowo będą musieli aktywnie korzystać z wydanej do konta karty i dokonać nią co miesiąc transakcjina kwotę minimum 300 zł. Kto zdecyduje się dziś wpłacić na tę lokatę 10 tys. zł i spełni stawiane przez bank warunki, po roku uzyska około 240 zł odsetek.

Drugie miejsce na podium należy do oferty Lokaty Cloud Idea Banku. Tu stawka sięga 2,8 proc., a ograniczenia są podobne jak w przypadku oferty BOŚ Banku — konieczne będzie utrzymanie przez cały rok 10 proc. salda lokaty na założonym w banku koncie. Aktywne korzystanie z karty wydanej do konta nie będzie jednak wymagane. Podium zamykają oferty ze zmiennym oprocentowaniem. BIZ Bank i Bank SMART oferują obecnie stawkę 2,57 proc. w skali roku. Oprocentowanie to może jednak w czasie trwania umowy zmienić się w ślad za zmianami stawki WIBOR 6M. Propozycja lokaty opartej na WIBOR przygotowanej przez Bank SMART dostępna jest również bez konieczności zakładania konta. Stawkę 2,57 proc. na rocznej lokacie bez dodatkowych warunków można uzyskać na specjalnej stronie smartlokaty.pl. 10 tys. zł wpłacone na najlepsze obecnie lokaty roczne bez konieczności zakładania konta, wpłacenia nowych pieniędzy, posiadania statusu nowego klienta itp. pozwoli uzyskać około 200 zł odsetek. W czołówce zestawienia, podobnie jak przed miesiącem, znalazły się: Bank SMART, BOŚ Bank, Getin Bank, Idea Bank i Toyota Bank ze stawkami od 2,35 do 2,57 proc. W marcu oprocentowanie oferowanych lokat obniżył Santander Consumer Bank. Chociaż nadal jego oferta lokaty rocznej bez dodatkowych warunków znajduje się w TOP5, to stawka, na jaką mogą liczyć klienci, jest już poniżej 2 proc. i wynosi 1,85 proc. Jeszcze w lutym bank oferował na tym samym produkcie stawkę 2,05 proc. © Ⓟ

2,57 proc. Tyle maksymalnie można uzyskać na lokacie rocznej, której założenie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków przez klienta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu