Z PFR do Noble Securities

opublikowano: 31-07-2017, 22:00

Grzegorz Zawada wraca do branży maklerskiej. Z posady członka zarządu PFR przenosi się na fotel wiceprezesa Noble Securities.

Rada nadzorcza domu maklerskiego Noble Securities powołała Grzegorza Zawadę do zarządu spółki. Obejmie obowiązki 16 sierpnia 2017 r. i będzie odpowiadać za corporate finance oraz sprzedaż do klientów instytucjonalnych i detalicznych. Od 9 miesięcy zajmował stanowisko członka zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) ds. finansowych. 31 lipca był ostatnim dniem jego pracy w PFR.

SZYBKA ZMIANA: Grzegorz Zawada po 9 miesiącach przechodzi z PFR do Noble Securities.
Zobacz więcej

SZYBKA ZMIANA: Grzegorz Zawada po 9 miesiącach przechodzi z PFR do Noble Securities. Fot. Marek Wiśniewski

— Cieszę się, że mam możliwość powrotu do branży maklerskiej. W ostatnich latach, pracując po drugiej stronie rynku kapitałowego, wzbogaciłem swoją wiedzę i doświadczenie, co na pewno pozytywnie wpłyniena rozwój biznesu w Noble Securities. Widzę duży potencjał w Noble Securities. Myślę, że wspólnie możemy powalczyć o mocniejszą pozycję na rynku — mówi Grzegorz Zawada. — Liczę, że wspólnie z Grzegorzem wzmocnimy naszą obecność na rynku akcji — dodaje Dominik Ucieklak, prezes Noble Securities.

Dom maklerski z grupy finansowej Leszka Czarneckiego jest mocnym graczem na rynku emisji obligacji korporacyjnych. Jego udział w transakcjach sesyjnych akcjami to natomiast niespełna 1 proc. Prowadzi 2,3 proc. ogółu rachunków maklerskich. Poza giełdą udostępnia też rynek forex.

Grzegorz Zawada ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na rynkach finansowych. W latach 2014-16 pełnił funkcję wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie odpowiadał za rozwój produktów i relacje z klientami. Do zarządu giełdy trafił z domu maklerskiego PKO Banku Polskiego. Pod jego rządami DM PKO BP ze średniaka przekształcił się w jeden z najważniejszych pod względem obrotów domów maklerskich operujących na GPW. Zanim został szefem całego brokera, odpowiadał tam od 2011 r. za dział analiz. Wcześniej był pracownikiem działów analiz Nomury, RBS i HSBC, specjalizującym się w sektorze bankowym Europy Środkowej i Wschodniej (od Austrii po Rosję i Kazachstan). Do londyńskiego City trafił z Erste, gdzie zaczynał jako analityk sektora bankowego, a skończył jako członek zarządu Erste Securities Polska.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu