Z technologicznych akcji w Azji odpłynęły już 63 mld USD

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 30-05-2022, 06:50
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Obawy o globalny wzrost gospodarczy będące m.in. reakcją na zwiększające się koszty finansowania zewnętrznego oraz na wojnę na Ukrainie zniechęcają zagranicznych inwestorów handlujących na azjatyckich parkietach do akcji firm technologicznych, powodując spory odpływ kapitałów, donosi Bloomberg.

fot. Maurice Tsai/Bloomberg

Z szacunków agencji wynika, że od początku bieżącego roku zagraniczne fundusze sprzedały akcje spółek technologicznych na Tajwanie, w Korei Południowej i Indiach o wartości około 63 mld USD.

Najwięcej środków, podliczono je na 28,1 mld USD, odpłynęło z sektora high-tech na Tajwanie. W tym przypadku dodatkowym czynnikiem implikującym podaż są „prowokacyjne” zachowania Chin wobec Tajwanu.

Eksperci podkreślają, że sytuacja na razie nie powinna zmienić się radykalnie, nawet biorąc pod uwagę, że globalne fundusze w ubiegłym tygodniu kupiły najwięcej akcji w ciągu dwóch miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane