Zachód i złoty pomagają indeksom GPW

(Artur Szymański)
12-05-2005, 11:25

Zgodnie z oczekiwaniami, indeksy warszawskiej giełdy rozpoczęły dzień wzrostem. Nie mogło być inaczej po optymistycznej w wymowie wczorajszej sesji w USA oraz dodatniego otwarcia handlu na giełdach europejskich i umocnienia złotego.

Zgodnie z oczekiwaniami, indeksy warszawskiej giełdy rozpoczęły dzień wzrostem. Nie mogło być inaczej po optymistycznej w wymowie wczorajszej sesji w USA oraz dodatniego otwarcia handlu na giełdach europejskich i umocnienia złotego.

WIG20 idzie w górę o prawie 1 proc. przy przyzwoitych obrotach. W pierwszej godzinie sesji wartość handlu przekroczyła 100 mln zł. Nieco mniej zyskują kontrakty terminowe na indeks największych spółek. Tu gracze zachowują większą wstrzemięźliwość, czego efektem jest rozciąganie ujemnej bazy.

Inwestorzy na rynku kasowym na pewien przynajmniej czas oddalają groźbę pogłębienia tegorocznego dołka ustanowionego 24 stycznia na poziomie 1807 pkt. Niemniej jednak należy pamiętać, że cały czas obowiązuje trend spadkowy i próby łapania dołka są obarczone dużym ryzykiem.

Wśród największych spółek wyróżnia się wzrostem Agora. Akcje drożeją o prawie 5 proc., co nie dziwi w obliczu znacznie lepszych wyników I kwartału niż oczekiwali analitycy. Prognozy mówiły o skonsolidowanym zysk netto rzędu 21,8-33,2 mln zł. Tymczasem okazało się, że grupa Agora zarobiła na czysto 43,0 mln zł.

Powodów do zadowolenia nie mają natomiast inwestorzy, którzy złożyli zapisy na akcje Polmosu Białystok. Debiut mocno rozczarowuje. Pierwsze notowania akcji wypadło z kursem 77,80 zł, podczas gdy cena sprzedaży wynosiła 80 zł. Odbija na 9 proc. w górę kurs LZPS Protektor po dwóch dniach dramatycznych spadków, które przyniosły spadek o prawie 50 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Zachód i złoty pomagają indeksom GPW