Żagiel podwoił zysk netto

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 18-03-2005, 00:00

Żagiel, pośrednik kredytowy należący do grupy Kredyt Banku, osiągnął w 2004 r. 41 mln zł zysku netto 41 mln zł. Oznacza to podwojenie w stosunku do 2003 r. Akcja kredytowa wzrosła przez rok o 8 proc. — do 1,9 mld zł, a przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 20 proc. — do 213,8 mln zł.

— W 2004 r. Żagiel utrzymał stabilną dynamikę wzrostu obrotów i umocnił czołową pozycję na rynku sprzedaży ratalnej. Wzrost zysku netto zawdzięczamy wewnętrznej reorganizacji oraz udoskonaleniu struktur. Wzmocniła się nasza rola w grupie Kredyt Banku, dla którego obrót generowany za naszym pośrednictwem stanowi znaczące źródło przychodów. Bodźców dynamicznego rozwoju spółki w przyszłości upatruję w poszerzaniu naszej oferty o kolejne produkty finansowe. Już wkrótce na rynku zadebiutuje nasza nowa karta kredytowa — mówi Michał Oziembło, prezes Żagla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Żagiel podwoił zysk netto