Zagranica kupuje akcje z GPW

KZ
opublikowano: 20-04-2011, 09:46

Nastroje inwestorów wyraźnie się poprawiły. Do zakupów ruszyli inwestorzy zagraniczni, bo najmocniej na wartości zyskują ich faworyci. Umacnia się też złoty.

W portfelu WIG20 zdecydowanie najmocniejsze są KGHM, PKN Orlen i PKO BP. Temu ostatniemu dzielnie sekunduje Pekao, a fakt, że wyraźnie zyskują akcje z tzw. WIG5 pokazuje, gdzie (za granicą) leży źródło zwiększonego popytu.

Rośnie kurs Redanu, który poinformował o wzroście przychodów w I kw. o 14 proc. r/r i zwiększeniu marży handlowej.

Zyskuje też Graal. W "Parkiecie" zarząd spółki informuje, że jutro może zostać podjęta decyzja o sprzedaży funduszom private equity mniejszościowych pakietów udziałów w spółkach zależnych Superfish i Koral.

"Parkiet" odgrzewa też temat ewentualnej współpracy EFH z arabskimi inwestorami przy realizacji projektów deweloperskich. Jak mówi Riad Bekkar, prezes EFH, nie jest jednak przewidywany wariant zaangażowania kapitałowego inwestorów w polską spółkę. Notowania funduszu rosną o 2 proc.

Symbolicznie spada kurs Trakcji Polskiej. Spółka dość niespodziewanie wróciła do planów fuzji z grupą litewskich spółek budowlanych. Stało się tak, ponieważ obie strony zniosły wymóg spełnienia warunku zawieszającego, dotyczącego uznania przez sąd nieważności uchwał WZA, dotyczących emisji warrantów. Cena w transakcji została ustalona na 777,5 mln zł, przy czym może ona zostać obniżona, jeśli przejmowane podmioty nie spełnią określonych warunków dotyczacych wyników finansowych.

Nieznacznie rośnie kurs Mispolu. Wczoraj zarząd spółki podał, że przy realizacji transakcji przejęcia udziałów w PMB (ta spółka złożyła kilka dni temu wniosek o upadłość) mógł zostać wprowadzony w błąd.

O niespełna 2 proc. rośnie kurs Elektrobudowy. Walne zgromadzenie zdecydowało o wypłacie 6 zł dywidendy na akcję, wobec 4 zł, jakie rekomendował zarząd.

Nie zmienia się kurs Apatora. Spółka sprzedała za 34 mln zł nieruchomości, na których położony jest zakład produkcyjny w Toruniu. Sprzedaż gruntów umożliwi przeniesienia produkcji do zakładu, który ma powstać na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Apator kupił tam niedawno działkę. Inwestycja ma pochłonąć ponad 30 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu