Zakończyły się lipskie targi Reallocation

Patrycja Otto
24-09-2002, 00:00

W połowie września odbyły się w Lipsku Pierwsze Targi i Kongres Inwestycji Nieruchomości Przemysłowych Europy Środkowej i Wschodniej Reallocation. Kongres zgromadził 600 odwiedzających z siedmiu krajów. Na imprezie prezentowano inwestycje i powierzchnie przemysłowe krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz krajów związkowych Niemiec.

Wśród wystawców znalazło się 118 miast i gmin oraz instytucje wspierające rozwój gospodarki, agencje inwestycyjne i badające rynek, firmy konsultingowe, kancelarie prawnicze, przedsiębiorstwa logistyczne, maklerzy nieruchomości oraz banki z Niemiec i z zagranicy. Jedna trzecia wystawców pochodziła z Europy Środkowej i Wschodniej. W ramach polskiej ekspozycji, zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, swoje oferty zaprezentowało 27 wystawców. Znalazły się wśród nich województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, podkarpackie, a także Warszawa, SSE Starachowice, Bank BRE Reinhyp, Business Haus oraz Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych.

Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Targów Lipskich, powiedział, że udało nam się dobrze wystartować. Tak duże powodzenie targów potwierdza naszą koncepcję i pokazuje, jak wysokie jest zapotrzebowanie na informację dotyczącą krajów kandydujących do UE. Reallocation to pomysł ułatwienia małym i średnim przedsiębiorstwom oraz inwestorom instytucjonalnym podejmowania decyzji z możliwie najniższym ryzykiem.

Ostatniego dnia imprezy samoloty Targów Lipskich poleciały do Koszyc na Słowacji oraz do Wrocławia. Dzięki temu inwestorzy mieli możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z władzami terytorialnymi oraz obejrzenia oferowanych nieruchomości. Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego wspólnie z firmą Knight Frank Nieruchomości zaprezentowała aktualną sytuację gospodarczą oraz rynek nieruchomości biurowych w województwie.

Drugą edycję targów Reallocation organizatorzy zapowiadają na maj 2003 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Zakończyły się lipskie targi Reallocation