Zalewski: nie chcemy tworzyć frakcji w PiS

PAP
opublikowano: 03-12-2007, 17:59

Poseł PiS Paweł Zalewski, jeden z trzech byłych wiceprezesów PiS, zapewnił w poniedziałek, że nie chcą oni tworzyć w partii żadnych frakcji. W ocenie Zalewskiego, prezes PiS Jarosław Kaczyński bał się ich udziału w kongresie tego ugrupowania.

Stąd m.in. - według Zalewskiego - decyzja o zawieszeniu Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego i jego samego w prawach członków partii.

Zalewski zapewnił w poniedziałek dziennikarzy w Sejmie, że b. wiceprezesi partii nie przewidują żadnych działań, które miałyby na celu osłabienie PiS.

O tym, że Dorn, Ujazdowski i Zalewski, zawieszeni w prawach członków PiS, nie wezmą udziału w grudniowym kongresie partii poinformował przed tygodniem Jarosław Kaczyński.

W ocenie Zalewskiego, planowany na sobotę kongres jest "bardzo ważny", ponieważ to pierwszy kongres po wyborach, w których PiS "odniosło niezły wynik, jeśli chodzi o procent poparcia, ale przegrało te wybory, a w polityce liczy się efekt".

"To jest też bardzo ważny kongres dla nas, bo nas tam nie będzie" - powiedział Zalewski. "Nie spodziewaliśmy się, że ten kongres zmieni w istotny sposób linię, którą zaprezentuje prezes Kaczyński, dlatego też nie rozumiem, dlaczego nas zawiesił, doprowadził do naszej nieobecności (na kongresie)" - dodał. Niewykluczone, że b.wiceprezesi zwrócą się do uczestników kongresu w formie pisemnej.

W ocenie Zalewskiego, w PiS "jest pewna - mniejszościowa - grupa osób, które myślą w podobny sposób" jak byli wiceprezesi. "Jeżeli te osoby będą chciały zaprezentować swą opinię, powinny mieć taką możliwość" - uważa Zalewski.

Dorn, Ujazdowski i Zalewski są autorami listu do prezesa PiS w sprawie zmiany sposobu zarządzania partią. Wszyscy trzej zrezygnowali także z funkcji wiceprezesów PiS. Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu ich w prawach członków partii i na jego wniosek zostało wszczęte wobec nich postępowanie dyscyplinarne przed Koleżeńskim Sądem Dyscyplinarnym.

Według Zalewskiego, prezes PiS "znalazł się w niezręcznej sytuacji". Z jednej strony chce potwierdzić swe silne przywództwo - my go nie kwestionujemy, z drugiej strony boi się naszego udziału w kongresie, że zabierzemy tam głos - mówi Zalewski.

Zalewski uważa, że "czas pokaże, iż ten model, który dziś jest realizowany jest nieskuteczny, że partia na tym traci; utrzymuje pozycję najsilniejszej grupy opozycyjnej, ale nie uzyska takiego potencjału, by móc dokonać reelekcji prezydenta i wrócić do władzy".(PAP)

 

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane